קוד פתוח

קוד פתוח

אנחנו בשיק סייט בחרנו להשתמש במערכות הקוד הפתוח בכל אתרי האינטרנט שלנו וזאת בשל העובדה כי לשימוש בקוד הפתוח יתרונות רבים.

יתרון בולט במיוחד של הקוד הפתוח הוא האפשרות של מפתחים רבים בשוק להשתמש בקוד מסוג זה. עקב עובדה זו ניתנת ללקוח האפשרות לתחזק את האתר שלו, לנייד ולהעביר אותו בין אחסונים שונים ולבצע בו שינויים עתידיים ככל שידרשו באמצעות בעלי מקצוע רבים ולא רק באמצעות החברה שמקימה את האתר וזאת להבדיל מהקוד הסגור אשר משאיר את הלקוח כ"שבוי" ליכולות הטכנולוגיות ולמחירים של מקים האתר המקורי.

יתרון בולט נוסף הוא שישנם מתכנתים רבים אשר מפתחים באמצעות הקוד הפתוח ומוסיפים לו שינויים, עדכונים וחידושים באופן קבוע- עובדה זו גורמת לקוד הפתוח להתפתח באופן תמידי ולהיות המתקדם ביותר.

בנוסף, בעקב העובדה כי הקוד פתוח, פתוח לשימוש הכלל רבים יודעים להשתמש בו ולהפיק ממנו את מירב היכולת ולכן מדובר בניהול תוכן מתקדם. כמו כן,באתרים בהם משתמשים בקוד פתוח מדובר בפיתוח אפקטיבי יותר מפיתוח באמצעות הקוד הסגור.

חשוב להבהיר, שהשם "קוד פתוח" אינו מצביע על כך שישנה פרצת אבטחה באתרי האינטרנט אשר נבנים באמצעותו וכי אבטחת אתרים אלו זהה לאבטחת אתרים אשר נבנים באמצעות הקוד הסגור וזאת, בין היתר, כיוון שהקוד הפתוח מתפתח באופן תמידי.

לסיכום, חישוב לנו להשתמש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר ויחד עם זאת להקל על ההתנהלות היומיומית של בעל האתר. לכן, השימוש בקוד הפתוח הוא האפקטיבי ביותר שכן באמצעותו אנו מצליחים לשלב בין שני עקרונות אלו בצורה הטובה ביותר.