מערכות קוד פתוח לבניית אתרים | אין סוף אפשרויות

כשני שליש ממערכות ניהול האתרים מתבצעות על גבי מערכות קוד פתוח, כמו מערכת הבלוגים המובילה בעולם WordPress וכמובן Joomla ו- Drupal.
בין היתר, האתרים של 'שיק סייט' נבנים במערכות מתקדמות אלה ועושים שימוש חכם ביכולות המערכת והיתרונות שהיא מספקת.
בהמשך נפרט את יתרונות הקוד הפתוח לטובת אלה שטרם נחשפו לשיטת ניהול תוכן זו.

השימוש ב- CMS, מערכות ניהול תוכן קוד פתוח, צובר תאוצה בשנים האחרונות והופך פופולארי מיום ליום.

מה זה קוד פתוח?

ניהול תוכן באתרי אינטרנט מתחלק לשתי קבוצות: מערכות קוד פתוח ומערכת קוד סגור החשופה רק לחברה הבונה ומפתחת את האתר.

אם בניית אתר על גבי מערכת ניהול קוד סגור היא עניין מקומי של חברה אחת המפתחת את האתר, הרי שמערכות קוד פתוח נבנות ומתוחזקות על ידי קהילת תכניתנים מכל מקום בעולם. שיתוף היא מילת המפתח – קוד המערכת חשוף ונגיש לכל.

מערכות ניהול תוכן קוד פתוח מובילות

wordpress

Drupal

מתחרה, מערכת קוד פתוח. מתאימה גם היא לכל סוגי האתרים.

wordpress

Joomla

מתחרה, מערכת קוד פתוח. מתאימה גם היא לכל סוגי האתרים.

wordpress

WordPress

המערכת הפופולארית ביותר כיום, הקלה והידידותית ביותר לניהול תוכנים עדכונים! מתאימה לפיתוח עבור כל סוגי האתרים. הפלטפורמה עם קהילת המפתחים הגדולה ביותר כיום.

10 יתרונות לשימוש במערכת קוד פתוח

1. עלות פיתוח – הקוד הפתוח מאפשר לכל מי שחפץ בכך לעשות שימוש במערכת ללא עלות שימוש.

2. התקדמות טכנולוגית – מכיוון שהקוד פתוח, יכולה קהילת המפתחים לשדרג, לעדכן ולשפר את המערכת וכן להוסיף מודולים באופן שוטף, בהתאם להתקדמות הטכנולוגית בתחום.

3. מהירות – הקמת ממשק ניהול האתר במהירות יחסית. מערכות ניהול תוכן קוד פתוח מצריכות התקנה בסיסית ולכן אין צורך לבנות ממשק ניהול מאפס, דבר החוסך ללקוח בזמן ההמתנה ובעלויות הפיתוח.

4. עלות נמוכה בטווח הקצר – אחרי שקיצצנו בעלויות הפיתוח, אפשר להשקיע את הזמן והעלויות בעיצוב חדשני לאתר, שימוש בפיצ'רים ומודולים מתקדמים מהשורה הראשונה, מה שבעצם נשאר לנו זה לרכוש דומיין ולשכור שטח אחסון.

5. מודולים מוכנים מראש – בשונה ממערכות סגורות, מערכות ניהול תוכן בקוד פתוח שכמו שהזכרנו קודם, עוברות בתדירות יומיומית שדרוגים ושיפורים וגולת הכותרת היא פיתוח מודולים חדשים מדי יום מצד מתכנתים מרחבי העולם.

6. קהילת פיתוח תומכת – קהילת מפתחים רחבה שכל הזמן מתחזקת את המערכת, מדווחת על באגים כשצריך ומתקנת אותם במקום, מוציאה עדכונים ומוסיפה פיצ'רים חדשים למערכת באופן שוטף.

7. גמישות – אפשרות ליישם, להוסיף ולהחסיר תכונות ואפליקציות חדשות ולהתאים את האתר לשינויים התכופים הנעשים בתחום תוך אפיון מלא של מרכיבי האתר לפי הצורך האישי של הלקוח.

8. יחס עלות – תועלת גבוה במיוחד – חסכון בעלויות תפעול האתר והשגת לידים איכותיים כתוצאה מנגישות האתר.

9. אפיין מדויק של צרכי האתר – עמידה בדרישות הלקוח ואפשרות לבחור את המערכת המתאימה ביותר עבורו.

לסיכום: השימוש במערכת קוד פתוח מקנה מספר יתרונות חשובים בניהול תוכן באתר אינטרנט. מספר המפתחים הגדול יכול לספק גרסאות חדשות כל כמה שבועות. מודולים ואפליקציות חדשות מפותחים ועולים לאוויר בתדירות יומיומית.

הקוד המיוצר תקני ואף נגיש לבעלי מוגבלויות.

עדכניות המערכות נעשית בהתאמה מלאה לדרישות השוק ולאופטימיזציה מול מנועי החיפוש וכמובן, מותאמות לקידום אתרים באופן מלא.

מערכות קוד פתוח מתאימות לכל סוגי המערכות והאתרים בשוק: אתר עסקי, אתר פרטי, חינוכי, קהילתי, חינוכי, בלוג אישי, חברתי ועוד מגוון רחב של אפשרויות.

תוספות קיימות לאתר קוד פתוח: לוח שנה, גלריית תמונות מפוארות, יומן אירועים אינטראקטיבי, מערכות בלוגים, פורומים וכמובן קהילות גדולות בעלות אפשרות פשוטה להתממשקות אל מול רשתות חברתיות כדוגמת פייסבוק ועוד אין סוף אפשרויות בתחום החברתי.

מוצרים נלווים: ערכות ניהול פרויקטים, ניהול לקוחות (CRM), פרסום וניהול מלאי, ניהול חנויות, סליקת אשראי ועוד.

חברת 'שיק סייט' בונה אתרים על מערכות קוד פתוח מתקדמות ונעזרת בידע הרב שרכשה ובניסיון שלה על מנת להשתמש ביתרונות שהמערכת מספקת. הכול תוך הבנה מלאה של צרכי הלקוח והאתר ובהתאם לסוג העסק בו מדובר.

כל זאת על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר שניתן להפיק מהאתר וממערכת ניהול התוכן שבו

טוען מפה