מה זה אתר רספונסיבי?

מה זה אתר רספונסיבי?

זוכרים את האינטרנט בתחילת דרכו? כשעוד היינו רגילים כי שהרוב המוחלט של הגולשים באינטרנט עושים זאת באמצעות המחשב השולחני?
ובהתאם לכך כל האתרים היו מותאמים לגודל ולרזולוציה של המחשב השולחני בלבד…

בשנים האחרונות יותר ויותר משתמשים גולשים באתרי האינטרנט באמצעות מכשירים סלולאריים וטאבלטים מסוגים שונים אשר מתפתחים ומשתנים בתדירות גבוהה.

בתחילה הפתרון המקובל היה הקמת מספר אתרים אשר כל אחד מהם מתאים לסוג מכשיר מסוים, מה שהביא לתחזוקה של מספר אתרים ושימוש במספר כתובות עבור אותו האתר,
או לחלופין בניית אפליקציה בנוסף לאתר האינטרנט מה שדרש השקעה כספית גדולה נוספת לבעלי העסקים .

בדיוק מסיבה זו בא הצורך לשימוש בפתרון של עיצוב אתרים רספונסיבי אשר יש לו חשיבות רבה בהתפתחות הטכנולוגית היום ובעתיד.
באמצעות בניית אתר רספונסיבי יכול בעל האתר להכין מראש אתר אחד בלבד אשר מתאים עצמו לכל מכשיר שממנו המשתמש גולש, במילים אחרות בניית אתרים רספונסיבים…

עיצוב רספונסיבי על רגל אחת

עיצוב רספונסיבי בתרגום חופשי נקרא עיצוב תגובה, נשמע קצת מוזר? ממש לא… מה שעומד מאחורי השם הוא היגיון פשוט:
העיצוב של האתר הבא שלכם מגיב בשינוי בדיוק לפי המכשיר שבו הוא מוצג (סלולרי, טאבלט, מחשב נייד וכמובן מחשב נייח) ובהתאמה מדויקת למסך שהגולש משתמש בו.

איך בדיוק העיצוב מגיב לגולש?

פשוט מאוד, באמצעות טכנולוגיית CSS3 אשר באמצעותה הדפדפן מזהה מאיזה מכשיר נכנס המשתמש לאתר ומתאימה את הגודל והרזולוציה שלו בצורה הפרופרוציונלית והאופטימלית ביותר בהתאם למכשיר המשתמש, פעולה אשר מתבצעת באופן אוטומטי.

אז מה בעצם אנחנו אומרים?
שהטכנולוגיה מורה לעיצוב האתר להשתנות בזמן אמת בדיוק רב לפי סוג המכשיר וגודל המסך שדרכו מביט הגולש באתר

השימוש בעיצוב הרספונסיבי תורם רבות לחוות הגלישה של המשתמשים וזאת ללא כל תלות במכשיר ממנו משתמשים לצורך הגלישה שכן עיצוב זה מקל על הניווט והשימוש באתר ומתאים לכלל המכשירים הקיימים בשוק.

האם גם אתם צריכים אתר רספונסיבי?

כיום בישראל יש מעל 4 וחצי מיליון מכשירים חכמים כמו מכשירים סלולריים וטאבלטים, נפח תעבורת הגולשים מהמכשירים שהזכרנו אל אתר שלכם רק ממשיך לגדול ולתפוס תאוצה,
שיק סייט מאמינה כי בניגוד לעבר, כיום השימוש בעיצוב אתר רספונסיבי אינו בגדר המותרות, שכן כל אתר אותו היא מקימה מותאם בצורה רספונסיבית לכלל המכשירים הקיימים כיום

על ידי שימוש בטכנולוגיית בניית אתרים רספונסיבים, מתעצמת לגולש חוויית הגלישה באתר בעל העסק בכל דרך ואף חוסכת עבור הגולש שימוש בטכנולוגיות מיושנות אשר כלל אינן רלוונטיות במציאות של ימינו.

חוויית הגלישה והטכנולוגיה המתקדמת הן הבסיס שלנו ומילות המפתח בחברתנו ולכן אנו עושים כל שביכולתנו בכדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר הקיימים היום בשוק.

טוען מפה